Polecanka11.05. - Noc Muzeów
godz. 17:00, Muzea w Białymstoku


Tegoroczna Noc Muzeów w Białymstoku odbędzie się w nocy z 14 na 15 maja. Na gości czekać będą muzea, galerie i inne instytucje kultury oraz przede wszystkim dobra zabawa! Warto tego dnia wyjść na miasto i spotkać się z kulturą 
 
 
 
Uroczyste otwarcie jubileuszowego Festiwalu odbędzie się 17.05. o godz. 19:00 w OiFP. Pierwszego dnia – wielka inauguracja w wykonaniu Chóru Narodowego Radia Ukrainy im. P. Majborody, dyrygować będzie znakomita Julia Tkacz, oraz Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, pod dyr. prof. Bożenny Sawickiej Kto nie zdąży we wtorek, od czwartku do soboty może nadrobić stratę podczas przesłuchań koncertowych. W tym roku – ponieważ to festiwal jubileuszowy – w konkursie wezmą udział najlepsi z najlepszych.„mc2=ENERGIA!” - to hasło tegorocznego, XIV Festiwalu Nauki i Sztuki, który rozpocznie się 17 maja (wtorek). Przed nami 8 dni fascynujących pokazów, warsztatów, wykładów, doświadczeń, edukacyjnych gier i zabaw, koncertów czy wystaw. Organizatorzy przygotowali w sumie ponad 400 różnych imprez!
 
18.05.-22.05. -  31. Dni Sztuki Współczesnej
 
Dni Sztuki Współczesnej odbędą się po raz 31. w dniach 18-22 maja 2016 roku, a w wydarzeniach towarzyszących festiwalowi będzie można wziąć udział już od 14 maja. Część z nich odbędzie się w prywatnym mieszkaniu.
To jedna z czołowych imprez Białostockiego Ośrodka Kultury oraz największy i najstarszy tego typu festiwal w regionie. Bazuje na teatrze, ale wzbogacają go także inne, liczne gatunki: sztuki wizualne, muzyka, spotkania z artystami, jest też oddzielny cykl East Side Street Art.


21.05. - Bilet za 400 groszy

W tym roku cena biletu jest bezpośrednim nawiązaniem do przypadającej właśnie 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare’a. Stąd 21 maja na teatralnych scenach zagości tak wiele inscenizacji dramatów tego dramatopisarza. W ramach II edycji akcji biletu za grosze zaprezentowane zostaną także spektakle, które cieszyły się w ostatnich sezonach bardzo dużą popularnością, przedstawienia głośno komentowane i te doceniane w ważnych konkursach oraz na festiwalach.
 

godz. 19:00, Teatr Szkoły Talentów (ul. Zwycięstwa 28), wstęp wolny

"Osiecka, Przybora... raz jeszcze...", czyli "Listy na wyczerpanym papierze" - program słowno-muzyczny w wykonaniu słuchaczy Studium Wokalno-Aktorskiego "Szkoła Talentów" w Białymstoku. Program inspirowany tekstami i piosenkami Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.
 

 
23.05.-24.05. - Taniec poza granicami
23.05. godz. 19:00, BOK (Legionowa 5), wstęp: 15zł/20zł (ulgowy), 20zł/25zł (normalny);
24.05. start: godz. 11:00, SDK DanceOFFnia (ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10), wstęp: 45zł/1,5h.
 
 
W dniach 23-24 maja zagości Michigan Ballet Academy. Młodzieżowy zespół baletowy ze Stanów Zjednoczonych wraz zespołem Kolor Dell’Arte zaprezentują swój repertuar w wieczorze tanecznym, który odbędzie się 23 maja 2016 o godz. 18:00 w Białostockim Ośrodku Kultury. W programie zobaczymy fragmenty wielkich dzieł baletowych i współczesne choreografie. Gale uświetnią tancerze Polskiego Baletu Narodowego- Ana Kipshidze i Eduard Bablidze.
24 maja o godzinie 11.00 w SDK DanceOFFnia odbędzie się lekcja pokazowa Master Class w wykonaniu Michigan Ballet Academy, pod kierunkiem dyrektora artystycznego szkoły Nikoloza Makhateli. Następnie osoby chętne będą mogły wziąć udział w warsztacie tańca klasycznego pod kierunkiem nauczycieli ze Stanów Zjednoczonych.godz. 19:00, Hary Motorcycle Pub (ul. Warszawska 29), wstęp: 30zł/35zł

Po udanej, debiutanckiej wyprawie solowej (2012 - 2014), zagraniu 150 koncertów, CeZik i jego KlejNuty wracają na trasę! Kameralny Akt Solowy to zmaterializowana wersja CeZika, wypełniona muzyką i obrazem. Usłyszeć można wszystkie dotychczasowe produkcje, w specjalnie na tę okazję zaaranżowanych wersjach.